Producenci
Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do

Agrowłóknina

Agrowłóknina biała oraz czarna obecna jest zarówno na przydomowych ogródkach, jak i wielkopowierzchniowych polach uprawnych. Stanowi doskonały sposób ochrony roślin zarówno w okresie wczesnowiosennym, jak i wegetacji roślin; chroni przed mrozem, chwastami oraz zapewnia doskonały mikroklimat do rozwoju roślin. Wysokiej jakości agrowłóknina, dostępna w naszym sklepie, pozwoli Ci uzyskać większe plony oraz szybsze zbiory.

W naszej ofercie znajduje się agrowłóknina o różnym przeznaczeniu, lecz wyróżnia się dwa podstawowe typy włókniny:

  • agrowłóknina biała zimowa,
  • agrowłóknina na chwasty (występująca w kolorze czarnym).

Obie zbudowane są z wytrzymałego tworzywa sztucznego – polipropylenu. Agrowłóknina czarna jest z reguły grubsza, ponieważ musi cechować się większą żywotnością, a jednocześnie poddaje się ją cięższym warunkom – wynika to z faktu, iż agrowłóknina na chwasty znajduje się pod roślinami; zakrywa się nią grunt, a następnie wycina otwory, w których sadzone są sadzonki. W ten sposób zabezpiecza się plantację przed wyrastaniem chwastów. Włóknina taka jest przydatna także przy tworzeniu skalniaków i zabezpieczaniu skarp.

Dzięki blokowaniu chwastów, agrowłóknina czarna zabezpiecza rośliny także przed wieloma szkodnikami. Czerń pochłania także promieniowanie słoneczne i tym samym podnosi temperaturę gruntu, co sprzyja większemu wzrostowi sadzonek.

Agrowłóknina biała służy z kolei do przykrywania roślin, szczególnie w czasie, gdy występują lokalne przymrozki, mogące uszkodzić sadzonki. Wyróżniamy agrowłókninę zimową oraz wiosenną – ta pierwsza jest nieznacznie gęstsza, co wpływa także na jej ciężar, jednak ich działanie jest podobne. Chronią ogród przed:

  • zimnem (szczególnie przymrozkami),
  • gwałtownymi zmianami temperaturami,
  • deszczem i gradem,
  • mocnym wiatrem,
  • zwiększają temperaturę przy gruncie.

Czy warto stosować agrowłókninę zimową oraz na chwasty? Z całą pewnością tak! Włóknina czarna pozwala znacząco zmniejszyć ilość chwastów na grządkach, co znacząco obniża nakład pracy potrzebnej do utrzymania roślin w dobrym stanie; przydatna jest szczególnie w przypadku roślin niskopiennych jak truskawki czy poziomki. Dzięki czarnej agrowłókninie będziesz zbierać czyste, nieobłocone owoce.

Jeszcze większe efekty daje stosowanie agrowłókniny na zimę – pozwala ona na sadzenie roślin w czasie występowania przymrozków – dzięki temu plony są gotowe do zebrania nawet kilka tygodni wcześniej. Agrowłóknina biała zimowa zabezpiecza także rośliny przed gwałtowną zmianą pogody, która może wystąpić nawet jeszcze w maju i zniszczyć rośliny.

Kupując w naszym sklepie masz gwarancję, że zakupiona agrowłóknina na zimę i na chwasty, będzie wykonana z najwyższej jakości materiałów i skutecznie zabezpieczy Twój ogródek!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl