Producenci

OBORNIK KOŃSKI GRANULOWANY 10L NATURALNY

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 26,49 zł 26.49
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: -
Kod produktu: ADA5-93863

Opis

OBORNIK KOŃSKI GRANULOWANY - 10L

Proponujemy Państwu w pełni ekologiczny skuteczny nawóz organiczny - obornik koński OBORVIT PLUS.

Obornik ten, dzięki unikalnej technologii produkcji, jest łatwym w stosowaniu, pełnowartościowym nawozem organicznym w formie granulatu, pozbawionym zapachu.

Wytwarzany jest w najczystszym ekologicznie rejonie Polski - na Kujawach.

Nawóz ten spełnia wszelkie normy jakościowe, jest zalecany do stosowania w ogrodach przydomowych, działkach, na terenach zielonych, glebach zakwaszonych i zdegradowanych.

Można go stosować zarówno do upraw warzyw, owoców (np. pestkowców), jak i kwiatów (np. róże, forsycje, hortensje, piwonie, bez, powojnik, rabaty), a także iglaków zasadolubnych (np. jodła jednobarwna, jałowiec, modrzew europejski, cis pospolity, sosna czarna, kosodrzewina).

Odkwasza glebę, zawiera związki organiczne, zwiększa ilość próchnicy w glebie.

Świetnie nadaje się do przygotowania rozsad we wczesnych uprawach inspektowych i do upraw pod osłonami (np. ogórki, papryka, pomidor, cebula).

Korzystnie wpływa na ukorzenienie roślin, wzrost plonów, ogranicza także rozwój szkodliwych dla roślin chorób.

Zasady stosowania obornika końskiego OBORVIT PLUS określa instrukcja stosowania

Instrukcja przechowywania i stosowania nawozu organicznego

Oborvit może być stosowany na wszystkie rodzaje gleb do nawożenia warzyw, owoców, a także roślin ozdobnych (rabatowych) i trawników oraz jako komponent do produkcji substratów przeznaczonych do uprawy pojemnikowej ( rośliny doniczkowe i balkonowo - tarasowe). Szczególnie polecany jest do stosowania na glebach kwaśnych

Dawka, sposób i termin stosowania

Warzywa

  • Stosować na wiosnę na glebach lekkich, ubogich, piaszczystych - do 2,0 l/m2, na glebach ciężkich, iłach, glinach - do 1,0 l/m2 łącznie do 2 razy w roku; jesienią - stosowanie szczególnie zalecane dla przygotowania gleby można stosować gniazdowo do upraw warzyw wieloletnich oraz krzewów ozdobnych.

Rośliny ozdobne (rabatowe)

  • wiosną na uprzednio przygotowaną glebę należy rozrzucić nawóz OBORVIT PLUS w dawce 1,5 l/m2, a następnie przykryć głębokość ok. 15cm, po czym dokładnie wyrównać powierzchnię. W tak przygotowaną glebę sadzić rozsadę roślin rabatowych.

Trawniki

  • wiosną lub późnym latem na glebę przeznaczoną do założenia trawnika rozłożyć1,5 l/m2 nawozu, wymieszać z wierzchnią warstwą gleby glebogryzarką lub innym narzędziem, a następnie wyrównać i zasiać trawę.

Drzewa owocowe i krzewy ozdobne

  • Przy sadzeniu i przesadzaniu roślin wymieszać nawóz z ziemią pochodzącą z dołka w proporcji: 1 część nawozu na 3 części ziemi dla drzew ziarnkowych (jabłoń i grusza) i roślin jagodowych (z wyjątkiem borówki wysokiej u żurawiny), lub 1 część nawozu na 2 części ziemi dla drzew pestkowych (śliwa, czereśnia, wiśnia, brzoskwinia), leszczyny i orzecha włoskiego.

Nie stosować na terenach zalanych wodą, przykrytych śniegiem, zamarzniętych do głębokości 30cm oraz podczas opadów deszczu

Nie należy stosować nawozu na łąkach i pastwiskach.

Nie przewiduje się stosowania nawozu łącznie ze środkami ochrony roślin.

Przechowywanie:

luzem w pryzmach uformowanych na utwardzonym i nieprzepuszczalnym podłożu, zabezpieczonym przed przemywaniem wodami opadowymi i zalewowymi w opakowaniach detalicznych (workach) w suchym i zacienionym miejscu przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci i zwierząt.

Środki ostrożności:

przy pracy ze środkiem należy stosować rękawice ochronne i przestrzegać zasad higieny jak przy pracy z nawozami organicznymi w razie kontaktu środka z uszkodzoną tkanką ciała należy ranę obficie przemyć wodą i zastosować podstawowe środki opatrunkowe, w razie potrzeby skontaktować się z lekarzem w przypadku dostania się środka do oczu przemyć je czystą wodą w przypadku połknięcia należy skontaktować się z lekarzem nie stosować na pastwiskach, na terenach zalanych oraz pokrytych lodem i śniegiem.

Skład:

Naturalny obornik koński granulowany z hodowli zagrodowych.

pH 11,6-12,5

Składniki mineralny w 1 kg obornika*:

  • N ok. 7,5 mg
  • P2O5 ok. 3,9 mg
  • K2O ok. 4,1 mg
  • CaO ok. 21,2 mg
  • MgO ok. 2,6 mg
  • Na2O ok. 0,4 mg

Zawiera także mikroelementy i związki próchnicze, znacznie poprawiające właściwości gleby. Ich wielkości mogą różnić się od podanych.

*Zawartość składników mineralnych w oborniku podlega naturalnym zmianom.

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl