Producenci

Jak posługiwać się kosą ręczną?

Kosy ręczne cały czas są cenione przez odbiorców. Mimo tego, że pojawiły się nowoczesne technologie, tradycyjne kosy wciąż są popularne. Z pewnością warto wiedzieć, jak naostrzyć kosę i jak z niej korzystać. Gdzie zakupimy to narzędzie? Jak kosić za pomocą ręcznej kosy? O czym warto wiedzieć?

Zalety ręcznej kosy

To urządzenie nie jest zbyt zaawansowane technologicznie i już od lat ma wielu zwolenników. Korzystanie daje wiele korzyści, jakich nie dadzą nam inne maszyny. Kosy ręczne są przyjazne dla środowiska, gdyż nie emitują spalin do powietrza. Podczas koszenia więcej drobnych płazów ma szansę na przeżycie, co jest kolejnym atutem. Skracanie trawy kosami z napędem wpływa na namnażanie chwastów i rozdrobnienie roślin. Trawa ręcznie skoszona z kolei nie zostaje zmłucona, dlatego daje możliwość przygotowania paszy dla zwierząt.

Spalinowe i elektryczne urządzenia są znacznie droższe podczas zakupu, eksploatacji i konserwacji. Ponadto, są w większym stopniu narażone na uszkodzenia. Dzięki ręcznej kosie wpłyniemy na własną kondycję fizyczną - ich użytkowanie wymaga siły, co może być zaletą dla wielu osób.

Jak używać kosę ręczną?

Odpowiednie użytkowanie kosy ręcznej nie jest skomplikowane. Jeśli nabierzemy wprawy, praca stanie się łatwa i sprawna. Początkowo możemy mieć pewne trudności, zwłaszcza ucząc się rytmu i utrzymania kosy w odpowiedniej pozycji. Właściwa wysokość ma kolosalne znaczenie, gdyż kosa nie może wżynać się w ziemię. Prawidłową pozycję zapewnia uchwyt, jaki znajduje się na trzonku. Kolejny krok to znalezienie miejsca, w którym rozpoczniemy koszenie. Trzeba pamiętać o szerokich zamachach i zgarnianiu jak największej ilości trawy, przesuwając się do przodu z każdym kolejnym ruchem. W przypadku doświadczonych kosiarzy prędkość koszenia może być nawet większa, niż użytkowanie spalinowej kosy.

Jeśli dopiero zaczynamy swoją przygodę z ręczną kosą, wybierzmy narzędzie o mniejszej części roboczej (50-60 cm). Waga narzędzia dzięki temu nie będzie wysoka, a my nabierzemy wprawy podczas wykonywania ruchu w czasie koszenia. Większe kosy dadzą większą powierzchnię koszenia, ale ich używanie wymaga biegłości w stosowaniu narzędzia i sporej siły. Na początku warto się przygotować, pracując z nieco mniejszą kosą ręczną.

Jak naostrzyć kosę ręczną?

Konserwacja kosy ręcznej wiąże się oczywiście z jej ostrzeniem. Do tego celu posłuży nam zwykła osełka, którą można zakupić w sklepie online. Taki zakup jest opłacalny i wystarczy nam na długie lata. Kolejną kwestią jest klepanie kosy, co okazuje się koniecznością po danej liczbie ostrzeń. Taka czynność pozwoli utwardzić krawędź ostrza. Zadanie wymaga wprawy, gdyż nieprawidłowa czynność sprawia, że dojdzie po pofalowania ostrza. Jeśli nie wiemy, jak podejść do klepania, poprośmy o poradę osobę bardziej doświadczoną lub zaopatrzmy się w urządzenie, jakie ułatwia cały proces. Nie zapominajmy o odpowiednim przechowywaniu kosy. Powinna ona znajdować się w miejscu o ograniczonej wilgotności, co zapobiegnie rdzewieniu.

Gdzie kupić to narzędzie?

Solidne narzędzie tego typu zakupimy w naszym sklepie ogrodniczym https://cokrzew.pl/pl/c/Kosy-i-podkaszarki/43.  Cały czas poszerzamy asortyment, aby oferować to, co najlepsze. Komfortowe i solidne kosy ręczne z pewnością spełnią oczekiwania każdego odbiorcy. Doskonałą jakość łączymy z atrakcyjną ceną!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl