Producenci

Odstraszacze zwierząt

Zwierzęta mogą zrobić wiele szkód w naszym ogrodzie, na podwórku, czy w gospodarstwie rolnym. W tym wypadku przydadzą nam się odstraszacze zwierząt, które dają pożądane efekty. Nowoczesne urządzenia działają nie tylko wydajnie, lecz także sprawnie i bez zarzutu. Od tej pory sarny, dziki, wilki, kuny i inne gryzonie nie będą niszczyć naszych plonów. Znalezienie jednego sposobu na pozbycie się dzikich zwierząt bywa sporym wyzwaniem. Domowe metody nie zawsze są skuteczne. Przyda nam się profesjonalny odstraszacz, które doskonale spełni swoją rolę. Jakie odstraszczacze znajdziemy na rynku? Na jakie rozwiązanie postawić? O czym pamiętać podczas wyboru?

Odstraszacz zwierząt - działanie

Najczęściej instynkt dzikich zwierzaków sprawia, że nie podchodzą one do ludzi i domów. Czasami jednak niszczą plony i stanowią spory kłopot. Taki stan rzeczy dotyczy głównie osób, które mają hodowle zwierząt i uprawiają pole. W celu zadbania o bezpieczeństwo swoje i całego inwentarza, postawmy na fachowe odstraszacze zwierząt. Zazwyczaj działają one na zasadzie emitowanie nieprzyjemnych ultradźwięków. Wydobywające się fale z urządzenia oddziałują na system słuchowy i nerwowy szkodników, co nie pozwala im zbliżyć się w dane miejsce. Co ciekawe, w modelach nowoczesnych mamy także wbudowane diody LED. Błyski odstraszają zwierzynę i wpływają na chęć ucieczki. Jak dokonać najlepszego wyboru? Musimy odpowiedzieć sobie na pytanie, jakie zwierzaki najczęściej zakłócają nasz spokój. 

Odstraszacz ultradźwiękowy

Co ciekawe, ultradźwiękowe modele są humanitarnym sposobem pozbycia się szkodników z danego otoczenia. Szkodliwość tej metody jest niezwykle niska, co wpływa na popularność urządzeń. Istnieją odstraszacze ultradźwiękowe gryzoni, kun, pająków, owadów, czy nawet domowych zwierząt. Jeśli chodzi o gryzonie, mogą one narobić wiele szkód w gospodarczych pomieszczeniach. Ultradźwięki na gryzonie i myszy są skuteczne i bezinwazyjne dla ludzi oraz domowych pupilów. Najlepszym wyborem są te sprzęty, które emitują zmienny sygnał ultradźwiękowy. 

Odstraszanie kun wymaga stworzenia kompleksowego systemu odstraszania. W tym wypadku sprawdzi się kilka takich urządzeń i wspomagających elementów (np. kolce na kuny, umieszczane na rynnach). To pozwala odstraszyć kuny i zniwelować ryzyko wspinania się zwierząt na dach budynku, gdzie mogą zrobić wiele szkód. Koty, psy i inne domowe zwierzaki są nieczułe na ultradźwięki. Przed zakupem urządzenia warto sprawdzić, czy nie zrobi on krzywdy domowym pupilom. 

Z pomocą odstraszacza poradzimy sobie także z pająkami i owadami. Czy możliwe jest odstraszanie komarów i kleszczy ultradźwiękami? Niekiedy jest to możliwe, ale kleszcze są raczej nieczułe na te dźwięki. Zalecane jest wykorzystanie odstraszacza na pająki w trybie ciągłym. Nie powinniśmy go wyłączać, aby nie zaburzyć działania. 

Inne rodzaje odstraszaczy

Pozbycie się dzików i jeleni z otoczenia wymaga zazwyczaj dobrania odstraszaczy w płynie. To specjalna mieszanka, która emituje zapach niedźwiedzia. Smak jest gorzki, co zapobiega podgryzaniu roślin i drzewek w ogrodzie. W ogrodzie i sadzie szkody wyrządzają często ptaki. Odbiorcy mogą sięgnąć po armatkę hukową na ptaki, która jest nieszkodliwa i skuteczna. Działa za pomocą podłączenia z butlą, jaka jest wypełniona gazem propan-butan. Budowa armatki pozwala regulować częstotliwość i głośność wystrzałów. Jak widać, to efektywne urządzenie doceni każdy ogrodnik. 

Istnieje wiele odstraszaczy zwierzaków, które warto mieć w pobliżu domu. Proces  doboru jest zależny od zwierzaków i swoich potrzeb. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl