Producenci

Podstawowe narzędzia w ogrodzie

Dbanie o piękny ogród jest bardzo ważne dla każdego z nas. Musimy pamiętać o tym, aby postawić na nowoczesne narzędzia, które ułatwią cały proces. Dzięki temu pielęgnacja roślin i krzewów stanie się czystą przyjemnością. Istnieje wiele propozycji narzędzi ogrodowych, które każdy posiadacz ogródka powinien mieć. Tak szeroki asortyment daje wiele możliwości. Jakie podstawowe narzędzia w ogrodzie nam się przydadzą? O czym nie możemy zapominać? Co oferuje rynek? Na jakie rozwiązanie postawić?

Niezawodna kosiarka

Z pewnością dbanie o ogród kojarzy się z użytkowaniem kosiarki. W dużym ogrodzie przyda się funkcjonalna kosiarka, która doskonale spełni nasze oczekiwania. Przykładowo wybrać można modele spalinowe, które sprawnie się prowadzi. Aktualnie modne są także kosiarki akumulatorowe, które działają wydajnie i niezawodnie. Pamiętajmy o tym, że pomocna jest także podkaszarka. Tak, gdzie kosiarka nie dotrze, posłuży nam podkaszarka. Odbiorcy chętnie dobierają także roboty koszące, które w zasadzie same pracują. To ogromna wygoda dla każdego, kto pragnie zadbać o piękny trawnik o każdej porze roku. 

Podstawowe narzędzia do ogrodu

Oczywiste jest to, że w ogrodzie przyda nam się drabina. Na rynku znajdziemy modele duże, małe i rozkładane. Mogą one pełnić także funkcje podestu. Nie zapominajmy o miotle. Jeśli nie chcemy inwestować w dmuchawy, miotła jest nieoceniona. Kolejne oczywiste narzędzie to grabie. W tym wypadku do wyboru mamy modele plastikowe, metalowe i inne, do wielu zadań. Co ciekawe, cenione są modele na system "click", które pozwalają zakładać miotły i różne rodzaje grabi na jeden trzonek. Tam, gdzie musimy coś wykopać, przyda nam się szpadel. Skoro mowa o szpadle, niezbędna będzie również taczka.  Nadmiar ziemi trzeba jakość wywieźć. 

O czym jeszcze powinniśmy pamiętać? Każdy ogrodnik doskonale wie, jak ważne są następujące narzędzia:

  • Nożyce do gałęzi i sekator - wybór sekatorów i nożyc jest bardzo duży. Faktem jest, że służą one różnym celom. Zaawansowane zestawy posłużą do żywopłotów i formowania krzewów mechanicznie. 
  • Opryskiwacz -  to dobre rozwiązanie dla osób, które wykonują wiele zabiegów w ogrodzie. Szczególne ważne są tutaj lance i dysze, które służą wielu celom. 
  • Dmuchawa - w ogrodzie często trzeba coś pozamiatać, wydmuchać, czy przedmuchać. Nowoczesne technologie sprawiają, że możemy zapomnieć o miotłach. 
  • Siekiera - to nieco prostsza wersja pilarki. Przydaje się do wielu zadań.
  • Pilarka mechaniczna - służy do pocięcia drewna opałowego, przycinek drzew i innych prac gospodarczych. 

Jak widać, istnieje wiele propozycji, które warto wziąć pod uwagę. 

Praca w ogrodzie

Każdy z nas doskonale wie, że praca w ogrodzie nie jest lekka i łatwa. Daje efekty jedynie wtedy, gdy jest regularna i poparta odpowiednią wiedzą. Przyda się także doświadczenie ogrodnika. Gdy mamy już miejsce na ogród i chcemy zagospodarować daną powierzchnię, przydadzą nam się podstawowe narzędzia ogrodnicze. Bez nich raczej trudno będzie nam wykonać wiele prac. 

Jak dokonać wyboru narzędzi do ogrodu? Przede wszystkim musimy zastanowić się, jakie prace zamierzamy wykonywać. Inne narzędzia posłużą tam, gdzie jedynie mamy trawnik, a inne w ogrodzie warzywnym. Na szczęście każdy odbiorca znajdzie gotowe komplety narzędzi, które wpływają na pełen komfort. Podczas zakupu nie możemy zapominać o dobrej jakości  i niezawodnym działaniu narzędzi ogrodniczych. Sprzęty wytrzymałe dadzą nam pewność, że będziemy z nich korzystać przez długi czas. Solidne urządzenia i narzędzia muszą spełniać nasze wymogi. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl